מי אנחנו?

הסיפור שמאחורי העמותה

עמותת כ״ח ת״א, העמותה לכדורעף חופים ע״ש רועי פלס, הינה עמותה ללא כוונות רווח שמטרתה לקדם את ענף כדורעף החופים בישראל.

בשנת 2009 הקמנו את בית הספר העברי הראשון לכדורעף חופים מתוך החזון להוות בית עבור כל חובבי הענף שרוצים ללמוד ולהתחרות, לחשוף את הענף לכמה שיותר אנשים, ולגדל את דור העתיד מגיל צעיר.

בית הספר פעיל לאורך כל ימות השנה ומפעיל מגוון קבוצות בכל הגילים והרמות: קבוצות בסיס המיועדות לשחקנים מתחילים (כן, גם לכאלה שמעולם לא נגעו בכדור), וקבוצות תחרותיות המיועדות לשחקנים חזקים שבאו לשפר את הטכניקה, וליהנות ממסגרת תחרותית איכותית לאורך כל השנה.

צוות המאמנים הוותיק של העמותה מורכב משחקנים ושחקניות ברמות הכי גבוהות בארץ, ושם דגש על מקצועיות ללא פשרות, בשילוב עם גישה אנושית, סבלנית ומדרבנת.

מתאמני בית הספר נהנים משגרת אימונים מקצועית ומהנה (וממכרת), על קו המים בחוף גורדון בת״א, עם אנשים איכותיים שאוהבים את החיים!

רועי פלס

רועי פלס גדל בתל אביב ליד הים.
כבר שהיה תלמיד בבית הספר היסודי א.ד. גורדון, הוא בלט כתלמיד מצטיין, ספורטאי מצטיין, ואדם איכותי עם כושר מנהיגות טבעי.

את רועי פגשנו לראשונה בחוף מציצים, עם פתיחת מועדון כ״ח ת״א. הוא היה אז ילד בן 17, עם עיניים שובבות, שמשחק כדורעף ברמה של הבוגרים. בזמנו לא הייתה עדיין קבוצת נוער, אבל כשראינו איך הוא משחק סיפרנו לו על העמותה, וכעבור שבוע הוא כבר הצטרף לאימון הראשון עם הבוגרים. רועי היה הנער היחיד ששיחק עם הבוגרים אצלנו, ובחוף בכלל.

היינו אז עמותה קטנה וכולם היו חברים של כולם. רועי, למרות שהיה הכי צעיר, התחבר מייד לכולם ונתפס כאהוב במיוחד בקהילת חוף גורדון (״שורצי גורדון״ ככה קראנו לעצמנו). לא הייתה יציאה, מסיבה, או סתם ״על האש״ שרועי לא היה נוכח, אפילו לאירועים אישיים של מייסדי העמותה. תמיד הוא היה משתלב עם כל בני ה-30, ומפיץ סביבו רוח נעורים.

אחרי התיכון רועי הצטרף למכינה הקדם צבאית ״מיצר״ ברמת הגולן, כזה הוא היה, בחור ערכי. כמובן שבתוך הלו״ז הצפוף שלו, הוא לא שכח לעדכן בכל פעם שהוא מגיע לתל אביב ולדאוג לפרטנר למשחק. זה היה ידוע שאם רועי בתל אביב – אין מצב שהוא לא מגיע לחוף.

אחרי המכינה רועי התגייס לחטיבת הנח״ל. כשסיים את הטירונות הוא המשיך לקורס מ״כים, ולאחריו פיקד על כיתת טירונים בסיירת ״עורב נח״ל״. גם בסופי שבוע ובחופשות מהצבא, רועי היה מגיע לחוף, מניח את החפצים שלו, יוצא לריצה, מתקלח ועולה לשחק כדורעף.

ב-25 ליוני 2014 רועי סיים קורס קצינים

כעבור שבועיים פרץ מבצע ״צוק איתן״

חודש בדיוק לאחר מכן, ב-25 ליולי 2014 בשיאו של מבצע צוק איתן, נהרג סגן רועי פלס מפגיעה ישירה של טיל נ״ט.

הידיעה על מותו היכתה בנו בעודנו במגרשים בחוף, רגעים אחדים לפני טורניר. התדהמה והכאב העז, ליכדו את כולנו, וגם מי שלא היה בחוף הגיע במהרה.
למרות ההתלבטויות הרבות, קיבלנו החלטה שכן לקיים את הטורניר, ולהקדיש את כל כולו, לרועי. ומאז ועד היום, בכל שנה ביום הולדתו של רועי ב-2 לנובמבר, אנחנו מקיימים טורניר לזכרו של רועי – טורנירועי, בו אנחנו מציינים את גילו של רועי באותה שנה.

גם את שם העמותה הקדשנו לרועי. זוהי דרכנו להשאיר את רועי חי בליבנו, ולזכור ולהנציח את הילד שבגר והפך לנער, לגבר, מלח הארץ, עד שנפל בעת מימוש ערכיו ותפקידו.
את מסורת טורנירועי נמשיך, בתקווה, עד לגיל 90 או אפילו יותר.

סגן רועי פלס, נפל ביום כ״ח בתמוז תשע״ד 25.07.2014 כשהיה בן 21.

בעלי תפקידים בעמותה

הועד

אלכס ביוקאנסקי -יו״ר כ״ח ת״א

אלכס ביוקאנסקי

יו"ר העמותה

בשעות היום עובד בבנק הפועלים

גיא עבר - מזכיר העמותה

גיא עבר

מזכיר העמותה

בעל חברת תיירות בוטיק Get Israel

ירון חמוי - מנכ"ל עמותת כ״ח ת״א

ירון חמוי

מנכ"ל העמותה

בשעות היום בעל משרד רו"ח

נועה-גרומר-כח-תא

נועה גרומר

מייסדת ורכזת העמותה

אמא של סוקי

המאמנים

עמרי בן פורת - מאמן כדורעף חופים - כ״ח ת״א

עומרי בן פורת

מאמן ראשי

רכז מחלקת ילדים

עדן דיג דיג

עדן מוסקוביץ'

מאמנת

רכזת מחלקת בוגרים

ליה לוי

מאמנת

אחראית אווירה

222193930_2979759395576377_6645432302527277532_n

ציפורה אדרי

מאמנת

אחראית קשרי חוץ

56610506_652440128520270_1645588020490928128_n

גיל ריפא

מאמן

א. אירועים מיוחדים

אלמוג פולק

מאמן

מעלה את הטוסטסטרון

נועה-גרומר-כח-תא

נועה גרומר

מאמנת

מייסדת ורכזת העמותה